Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Słowianie, mitologia słowiańska, słowiańskie symbole…

to wszystko tematy, które zaczynają interesować coraz większą liczbę Polaków.
I bardzo dobrze, bo to najwyższy czas, by zacząć wreszcie odkrywać na dobre i kultywować zwyczaje i tradycje naszych Przodków – mieszkańców polskiej ziemi.
Fundacja My też pragnie mieć w tym swój udział.
Dlatego zamierzamy uczestniczyć w spotkaniach i wspierać wszelkie inicjatywy związane z promocją Słowian i słowiańszczyzny oraz ze wszystkim, co było dziełem naszych pradawnych przodków. Kultywować tradycję i przypominać o rytuałach jakie wspierały rozwój duchowy naszych sióstr i braci, którzy byli tu przed nami.
Marzy nam się wybudowanie wspaniałego, interaktywnego Muzeum Słowian, które pokazywałoby naszą bogatą historię w sposób naprawdę ciekawy i niezwykły.
Niestety na razie straszą nas wszędzie zakurzone gierkowskie lamperie i smutne przykurzone eksponaty – pokazane i opisane tak, by chciało się jak najszybciej uciec.
Trochę tą tendencję przełamuje nowy budynek i wystawa w Grodzisku w Sopocie – chcemy, żeby takich miejsc było coraz więcej 🙂
Od niedawna pozostajemy pod urokiem bestsellerowej serii „Kwiat paproci” autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk. – Wspaniale byłoby nakręcić serial o przygodach uczącej się na szeptuchę Gosławy Brzózki…
Więcej o Słowianach i słowiańszczyźnie dowiesz się na  blogu Fundacji MY,
oraz na portalu Jasna Polska.
Powyżej zamieściliśmy znakomite ryciny Zofii Stryjeńskiej – utalentowanej polskiej artystki i wielkiej miłośniczki kultury Słowian, której okres świetności przypadł na okres międzywojenny. Na rycinach znajdują się bogowie słowiańscy w oryginalnej, nowoczesnej interpretacji.