Mało kto wie, że kryptowaluty to sposób na bogate społeczeństwo.

Mało kto wie, że kryptowaluty to sposób na bogate społeczeństwo.

with Brak komentarzy
Kryptowaluty mogą wkrótce stać się masowym i pełnoprawnym środkiem płatniczym, który uwolni ludzi od opresji banków i na zawsze zmieni system finansowy na świecie.
Jako Fundacja MY wspieramy idee rozwoju ekonomii społecznej, w której wszyscy ludzie partycypują i korzystają z owoców rozwoju ekonomicznego i wzrostu gospodarczego.
Nowe podejście do ekonomii społecznej owocuje powstawaniem coraz to lepszych narzędzi otwierania się, rozumienia i dostępu do bogactwa dla szerszej masy ludzi, a nie tylko wąskiej kasty bankierskiej elity oraz osób i organizacji z nimi współpracujących.

 

Najpierw waluta lokalna, potem dochód gwarantowany, a teraz kryptowaluty

Można by tu wymienić choćby implementacje waluty lokalnej (np. szwajcarski WIR czy Sardex we włoskiej Sardynii), zakładanie banków komunalnych przez gminy czy powiaty (za przykład mogą tu posłużyć Sparkasse w Niemczech) czy wprowadzenie gwarantowanego dochodu podstawowego (pilotażowy program w Finlandii – opisywany już na naszym blogu: Jedyny taki na świecie dochód gwarantowany, czyli fiński eksperyment).

 

kryptowaluty bitcoin ethereum jak zarabiać w internecie wesprzyj fundację darowizną

Bitcoin to pierwsza i najbardziej znana z kryptowalut.

Ale powstaje ich coraz więcej i przynoszą one swoim właścicielom duże zyski.

 

Nowe zjawisko ekonomiczne – kryptowaluty

Bankierzy zawłaszczyli kreację pieniądza narzucając wszystkim narodom przymus tworzenia banków centralnych (które tak jak np. w USA są bankami prywatnymi (!!!) pomimo sprytnie użytego zwrotu „Federal” w ich nazwie), a także banku centralnego wszystkich banków centralnych (jakim jest BIS w Szwajcarii).

 

kryptowaluty bitcoin ethereum jak zarabiać w internecie wesprzyj fundację darowizną

Dash to kolejna z kryptowalut. W tej chwili jest ich kilkadziesiąt rodzajów i wciąż powstają nowe.

 

Narody utraciły suwerenność monetarną i zdały się na łaskę i niełaskę spekulacji i bankierskiego lobby. Strach bankierów przed kryptowalutami wynika m.in. z faktu, iż są one ogólnodostępne, a więc oferują decentralizację ich tworzenia (każdy może je „kopać” tj. tworzyć kryptowaluty np. bitcoina, czy ethereum).

 

kryptowaluty bitcoin ethereum jak zarabiać w internecie wesprzyj fundację darowizną

Ethereum na rynek wypuścił 23 latek – obecnie milioner.

Kryptowaluty to dla wielu odpowiedź na pytanie, jak zarabiać w internecie.

 

Kryptowaluty są dużo bezpieczniejsze?

Kryptowaluty są generalnie całkowicie anonimowe, otwarte i transparentne – mają więc istotne znaczenie dla ludzi, którzy np. muszą wysłać pieniądze w bardzo odległe miejsca, do krajów z kiepskim systemem bankowym albo silną kontrolą kapitału.
Poza tym w przeciwieństwie do np. dolara czy euro, bitcoin i inne kryptowaluty nie są inflacyjne (tj. nie tracą na wartości, kiedy powstają nowe bitcoiny), gdyż ich ilość jest z góry określona.

 

kryptowaluty bitcoin ethereum jak zarabiać w internecie wesprzyj fundację darowizną

Bitcoin Cash to odnoga oryginalnego Bitcoina. Z racji tego, że każdego rodzaju kryptowaluty istnieje skończona ilość, gdy rynek zgłasza zapotrzebowanie, wypuszcza się kolejny rodzaj.

 

UBU – Afrykański pomysł na bogactwo

 

To bardzo duże uproszczenie, ale ten artykuł tworzony jest tytułem wstępu do dalszych rozważań nad wyłaniającymi się na horyzoncie nowymi narzędziami ekonomicznymi dla uczciwszego, bardziej sprawiedliwego i wyrównującego różnice społeczne świata.
W kolejnym wpisie przedstawimy nowy projekt o nazwie UBU (Universal Basic Unit), który swój początek będzie miał w Południowej Afryce.
Łączy on mechanizmy gwarantowanego dochodu podstawowego z możliwościami zdecentralizowanego rozdziału kapitału jakie dają kryptowaluty.
W skrócie – Projekt UBU jest ambitnym planem stworzenia alternatywnego, globalnego, zdecentralizowanego systemu pieniężnego, który ma zasadniczo zmienić warunki życia setek milionów osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, dostarczając im środków do niezależności gospodarczej. Czy nie wygląda to obiecująco? Więcej informacji w kolejnym wpisie.

 

kryptowaluty lisk bitcoin ethereum jak zarabiać w internecie wesprzyj fundację darowizną

Lisk – kryptowaluta, o której ostatnio głośno. Jej twórcy intensywnie pracują nad podniesieniem jej wartości.

Ciekawe czy im się uda?

0 0 votes
Article Rating
Obserwuj Fundacja My:

Fundacja MY to ogrody społeczne, ekonomia społeczna i radość z codziennej pracy. To zmiana świata na lepsze poprzez podnoszenie wibracji w najbliższym otoczeniu - poprzez wspólne tworzenie ogrodów, budowanie społeczności lokalnych, edukację i radosne, miłe spędzanie czasu RAZEM.

Subskrybuj powiadomienia nt. dyskusji
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments