ogrody społeczne w berlinie
ogrody społeczne - w cieszyskim zamku
ogród społeczny the living walls london
w lonyńskim ogrodzie społecznym - urban phsycis garden
w ogrodzie społecznym w warszawie stoją hotele dla zapylaczy
ogród społeczny okolony wiklinowym płotem

Naszym pierwszym, najważniejszym obecnie projektem, w którego realizację wkładamy całą moc są ogrody społeczne.

AKTUALIZACJA: Tego lata zaczynamy budowę pierwszego Ogrodu Społecznego w Sopocie.

Oczywiście na Zachodzie temat jest już doskonale znany, a ogrody społeczne w Niemczech, Hiszpanii, Holandii czy Anglii wyrastają jak grzyby po deszczu. W Polsce też już coś się zaczyna dziać w tej mierze. Na razie przoduje Warszawa, ale pozostałe miasta  (np. Szczecin, Kraków, Wrocław, Siemianowice) też już się organizują.

Na naszej stronie znajdziesz sporo informacji:
Oczywiście, nie może zabraknąć także relacji z placu boju i meldunków o sukcesach i porażkach, bo choć jeszcze nie wbiliśmy łopaty w ziemię, projekt zdążył już pożreć ogromną ilość czasu i energii.
Rzecz jasna nie ma mowy o poddaniu się, jesteśmy w trakcie zbierania funduszy i uzyskiwania pozwoleń i ... jedziemy dalej 🙂

CZYM JEST OGRÓD SPOŁECZNY ?

Zielone miejsce, które wspólnie zorganizujemy i będziemy wspólnie uprawiać.
Przyjazna wszystkim przestrzeń do realizacji marzeń ogrodniczych, kulturalnych, rozrywkowych, sąsiedzkich…

Ogrodem będziemy zajmować się MY, czyli Fundacja My, a także znajomi, sympatycy, zwolennicy i sponsorzy, a przede wszystkim pasjonaci i hobbyści … grzebania się w ziemi 🙂
Chcemy do tego zaprosić wszystkich, którzy zechcą  współtworzyć taki ogród z nami – sąsiedzko, wielopokoleniowo, wielokulturowo… WSPÓLNIE
Ogrody społeczne są dla Ludzi – a więc i dla Ciebie - jeśli tylko będziesz miał ochotę dołączyć.

KTO ? = MY, czyli także TY

[icon icon=icon-circle size=10px color=#2ab7ba ] [icon icon=icon-circle size=10px color=#2ab7ba ] [icon icon=icon-circle size=10px color=#2ab7ba ]

GDZIE POWSTAJĄ NASZE OGRODY ?

Wszystkie brzydkie, zapuszczone, nieprzyjazne miejsca można zamienić w tętniące życiem ogrody społeczne.
Mamy na oku kilka miejsc z ogromnym potencjałem, ale to nie jest zamknięta lista.

Masz jakieś propozycje? W Twojej okolicy straszy? – Koniecznie daj nam znać!

NA POCZĄTEK W TRÓJMIEŚCIE

CZY ZAWSZE MARZYŁAŚ -EŚ O... ?

O własnej działce, albo chociaż grządce 🙂
O miejscu, które pozwoli Ci zrealizować Twój autorski warsztat – nawet ten najbardziej odlotowy.
O centrum kulturalno-rozrywkowym na łonie natury, gdzie będziesz wybierał w całej gamie ciekawych zajęć, wykładów, warsztatów pod chmurką lub pod daszkiem.
O ciszy i relaksie w środku miasta.
O dobrej przestrzeni, gdzie – tak po prostu – spotykasz fajnych ludzi, którzy na wejściu uśmiechają się do Ciebie.

...JEŚLI TAK - OGRÓD SPOŁECZNY JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE

OK! SZCZEGÓŁY! czyli FAKTYCZNE KORZYŚCI, płynące z zakładania ogrodów społecznościowych:

Znaczące, wręcz spektakularne podniesienie estetyki najbliższego otoczenia -> pozytywny wpływ na samopoczucie, dobrostan.
KONIECZNIE ogrody przystosowane dla niepełnosprawnych – taki, aby w pełni mogli uczestniczyć i odpoczywać.
Popularyzacja hodowli roślin leczniczych i jadalnych (np. zajęcia dla dzieci) -> ekologia, budowanie świadomości.
Popularyzacja zdrowego stylu życia -> zdrowe jedzenie, ruch (zajęcia sportowe w ogrodzie: joga, zumba, tai chi, gimnastyka dla seniorów itd.).
Popularyzacja energii odnawialnej (zakładanie latarni na baterie słoneczne w ogrodach)
Tworzenie miejsc do budowania autentycznej wspólnoty sąsiedzkiej (wydzielona przestrzeń ogrodzie na rekreację: grill, hamaki, szachy, bule, pin ponga, mini golfa etc.)
Aktywizacja grup marginalizowanych (seniorzy, bezrobotni, emeryci, samotne matki itd), (w tym łączenie tych grup poprzez wspólne zajęcia np. seniorzy & dzieci)
ogrody społeczne dodają zdrowia i urody - to motto Fundacji My w Sopocie

wszystkie SZCZEGÓŁY i cały PAKIET INFORMACJI  <co, gdzie, kiedy>

znajdziesz w naszych