Wolontariusz nie jeleń – potrzebny w Ogrodzie od zaraz!

jeleń z mchu i Fundacja MY szuka wolontariuszy

Różowy i zielony jeleń z mchu szykują się na podbój Sopotu

Ta para jeleni z żywego mchu stanie się wkrótce bardzo sławna.
Ponieważ Sopot w lecie odwiedzą tysiące turystów z całego świata, Zielonego i Różowego czeka świetlana przyszłość.
Jelenie są gotowe do pracy – mech nawilżony, tablica, na której zamieszkają na stałe zrobiona…
Potrzeba im tylko opieki na czas ich pracy – w czym pomożecie właśnie Wy Drodzy Wolontariusze!

.

Sopocki Jeleń najfajniejszą pamiątką z wakacji

Tablica z jelonkami zawiera otwory na twarze, tak aby można było sobie zrobić z nią zabawne zdjęcie.

jeleń z mchu zbiera pieniadze na ogród w sopocie

Żeby jelenie mogły spełnić swe marzenia o sławie i ogrodzie, tablica powinna podróżować po Sopocie, aby trafić do jak najszerszej liczby odbiorców.
Chcemy, aby przez okres lata była wystawiana 2-3 razy w tygodniu na parę godzin (w pierwszej połowie dnia) dla Przechodniów, za każdym razem w innym miejscu Sopotu.
Po tym czasie tablica stanie się integralną częścią Ogrodu i stanie w nim na stałe.

Aga z Fundacji MY w Sopocie jako różowy jeleń

Zadanie dla Wolontariuszy & Jeleni – promocja Ogrodu

Coopieka nad tablicą i promocja Ogrodu. W zależności od możliwości – także pomoc w przetransportowaniu jej na dane miejsce (będziemy mieć przemysłowy wózek do przewożenia dużych elementów), a potem pilnowanie, aby jej użytkowanie przebiegało w miłej i spokojnej atmosferze.
Dostarczamy krzesełka do wygodnego siedzenia przy tablicy 🙂
Jak – poprzez dbanie o jelonki (mech jest delikatny! – nie lubi częstego dotykania), a także opowiadanie o naszym Ogrodzie zainteresowanym oraz zachęcanie do wysłania SMS na rzecz Ogrodu Społecznego w Sopocie.
Spokojnie, będziemy mieć ładne ulotki, na których znajdzie się większość potrzebnych informacji.
Gdzie – na terenie centrum Sopotu (w tej chwili ustalamy z Urzędem dozwolone miejsca postoju jeleni)
Kiedylatem! Od lipca do września. Na 2-3 godziny w danym dniu – adekwatnie do potrzeb i możliwości.

.

Kto lubi przesiadywać z jeleniami ?

Mamy poczucie, że jest to zadanie, w którym świetnie sprawdzą się osoby, które lubią przesiadywać na świeżym powietrzu i obserwować ludzi.
Zadanie nie jest wymagające fizycznie, a wręcz przeciwnie – pozwala siedzieć przez większość czasu.
Potrzeba natomiast cierpliwości, pogody ducha i wyrozumiałości – dlatego też będzie ono bardzo odpowiadać osobom, które lubią ludzi i nie lubią się spieszyć.
Serdecznie zapraszamy Seniorów lub osoby bardzo dorosłe 🙂 , co nie oznacza, że nie powitamy chętnie osób młodszych.Tak naprawdę na pokładzie Ogrodu przyda się każda para rąk, więc przybywajcie, udostępniajcie, dawajcie znać.
Z góry jesteśmy Wam bardzo wdzięczni!
Aga i Adrian, kontakt@fundacjamy.pl

Poniżej znajdziecie historię powstawania jeleni sopockich – od momentu, gdy firma Greencontrast przekazała nam je pod opiekę w Sosnowcu, poprzez prace w naszej piwnicy, aż po efekt finalny.
Nie ukrywamy – jesteśmy dumni, tablica wygląda tak, jak ją sobie wymarzyliśmy :).

jeleń z mchu i Fundacja MY szuka wolontariuszy

0 0 votes